Zajęcia grupowe

Pilates

Daje ci łatwość poruszania się, zakres ruchu, który pozwala na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności, mięśnie, które wspierają twoje stawy na co dzień, dobrze pracujący układ oddechowy, koncentrację i umiejętność skupienia na swoim ciele podczas ruchu.

Płytki oddech, stres, napięcie w karku, ból kręgosłupa, miednicy, stawów biodrowych, kolan to bardzo częste dolegliwości współczesnych kobiet. Wynikają one z siedzącego trybu życiu, małej ilości ruchu, przeciążeń związanych z macierzyństwem i pracami domowymi.

Stres, który towarzyszy nam na co dzień, sprawia, że spłyca nam się oddech, przepona przestaje poprawnie pracować, a to ciągnie za sobą cały łańcuch komplikacji takich jak napięciowe bóle głowy, napięcie w karku, problemy z trawieniem, apatia. Regularny trening bazujący na oddechu pozwala zminimalizować te czynniki i poprawić przez to wydajność naszego organizmu.

Słaba i zaburzona praca przepony to również ograniczona praca narządów wewnętrznych, mięśni dna miednicy i tułowia. Bardzo często przy problemach z mięśniami dna miednicy dostajemy zalecane jedynie ćwiczenia na dno miednicy, bez zaadresowania poprawy pracy przepony i wzmocnienia całego układu ruchu, natomiast nasze dno miednicy jest stworzone do współpracy z całym układem ruchu.

Pilates wzmacnia równowagę, stabilizację, mięśnie posturalne pozwalające otrzymać lepszą postawę ciała. To trening poprawiający koordynację i koncentrację, uczący świadomości ciała i świadomej pracy z ciałem. Poprawi gibkość, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko kontuzji przez naciągnięcie.

Pilates Flow – intensywna opcja dla osób z doświadczeniem w praktyce Pilates i bez poważniejszych kontuzji.

Pilates seniora

Większość moich klientek w tym wieku, posiada małe wnuki i wspomaga swoje dzieci w opiece nad mini. Bardzo przydaje się wówczas siła, wytrzymałość, gibkość, stabilizacja i możliwość rozluźniania napięć.

Widzę i wiem od moich klientek jak bardzo regularna gimnastyka pomaga im na co dzień. Sprawne ciało daje wsparcie podczas wędrówek, zabawy z wnukami, codziennych prac domowych. to również dobra energia, a Pilates daje im właśnie te korzyści. Praca nad oddechem, rozluźnieniem napięć, które pojawiają się na co dzień z przesilenia np., po weekendzie z wnukami, czy pracy w ogrodzie.

W czym pomaga Pilates dla seniora?

Wzmacniamy stawy, mięśnie dna miednicy, grzbietu, uczymy się podnosić i poprawiamy gibkość, która pomaga uniknąć kontuzji. Pamiętajmy, że z wiekiem ciało sztywnieje, a mięśnie powoli zanikają, regularna gimnastyka pomaga zapobiegać atrofii mięśni, osteoporozie, nietrzymaniu moczu, opadaniu narządów, opóźnia konieczność np. wymiany stawu biodrowego, lub wspomaga wzmacnianie już po przebytej operacji. Wzmacniamy stopy, aby długo nam służyły i wspomagały balans całego ciała.

Pilates dla kobiet w ciąży

Idealny trening dla przyszłej mamy, który zminimalizuje ból pleców i miednicy, poprawi elastyczność ciała i przygotuje miednicę do porodu, ale również pozwoli radośnie przeżyć okres ciąży.

Korzyści jakie płyną z uczestnictwa w zajęciach:

 • poprawiają mobilność kręgosłupa i miednicy
 • wzmacniają mięśnie posturalne
 • rozluźniają napięcia
 • poprawiają mobilność części piersiowej kręgosłupa
 • uelastycznią mięśnie dna miednicy
 • poprawią postawę i sprawiają, że dziecko ma więcej miejsca w środku, a mama czuje mniejszy dyskomfort
 • uspakajają i poprawiają nastrój dzięki ćwiczeniom oddechowym i rozluźniającym
 • poprawiają krążenie, dotleniają dziecko i dają dużą dawkę endorfin.
 • minimalizują bóle pleców
 • minimalizują ryzyko rozejścia mięśnia prostego brzucha
 • minimalizują wystąpienie bólu miednicy (stawu krzyżowo- biodrowego i spojenia łonowego)
 • poprawiają koncentrację i umiejętność skupienia się na danej chwili (bardzo przydatne podczas porodu)
 • minimalizują ryzyko wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu i obniżenia dna miednicy

Moje zajęcia, to ogromna dawka wskazówek na co dzień, aby twoja ciąża była jak najlżejsza. Ćwiczymy techniki przygotowujące do poszczególnych faz porodu, w tym również do parcia. Funkcjonalnie wzmacniamy mięśnie brzucha, które również mogą ci się przydać w porodzie.

Bardzo dbamy przyjazną atmosferę i zależy mi na tym abyś czuła się zaopiekowania przez całą ciąże i gotowa na poród i macierzyństwo. Pomaga mi w tym wieloletnie doświadczenia w pracy z kobietami w ciąży i ogromna pasja do pracy właśnie z ciężarnymi.

Czy warto ćwiczyć w ciąży? Teraz po porodzie mogę powiedzieć w 100% że warto. Zajęcia dla kobiet w ciąży na jakie chodziłam praktycznie od 15-16 tyg ciąży sprawiły przede wszystkim że uwierzyłam w siłę swojego organizmu. Koleżanki z grupy dawały wsparcie na każdym etapie rozwoju ciąży a dodatkowo spędzony wspólny czas świetnie odganiał wszelkie obawy. A teraz do rzeczy: – na zajęciach wzmocniłam kręgosłup (cały okres ciąży bez bólu), – wzmocniłam mięśnie ud, pośladków (bardzo przydały się w trakcie porodu), – utrzymałam mięśnie brzucha w dobrej kondycji, – utrzymałam ciało w dobrej formie (cała ciążę zbierałam komplementy od osób z otoczenia). To teraz jeszcze dwa słowa o porodzie: poród był piękny taki o jakim marzyłam bez znieczulenia bez oksytocyny i innych ingerencji, trwał długo (ok. 8 godzin do pełnego rozwarcia i prawie 1,5 h parcia) nie powiem było ciężko ale dzięki przygotowaniu na ćwiczeniach dałam radę wyjść z sali porodowej o własnych siłach i z uśmiechem na twarzy
Magda Sobolak

Pilates po porodzie

Ciało kobiety w ciąży przechodzi ogromną transformację zaczynając od całej motoryki po maksymalnie rozciągnięte mięśnie brzucha, osłabione i rozluźnione stawy czy nadmiernie spięte mięśnie przykręgosłupowe. Zmiany jakie zachodzą mają ogromny wpływ na komfort życia i wykonywanie codziennych czynności.

Program regeneracji ma na celu odwrócenie procesów jakie zaszły, wzmocnienie mięśni posturalnych, regenerację dna miednicy, przepony i mięśni brzucha oraz pionizację postawy, która w dużej mierze ma wpływ na szybkość procesów regeneracyjnych. Zajęcia są bezpieczne przy rozejściu mięśnia prostego brzucha i wysiłkowym nietrzymaniu moczu.

Zastrzyk dobrej energii

To trening wzmacniający kondycję, wytrzymałość, siłę twoich mięśni i stawów. To świetne rozwiązanie dla pań, które chcą zrzucić kilka kilogramów i ujędrnić mięśnie. Dużo pozytywnej energii i wariacje dla każdego poziomu zaawansowania. Doskonalimy tutaj również technikę i unikamy kontuzji! Treningi są spontaniczne, łączą różne elementy i style, nigdy nie są takie same.

Zdrowy kręgosłup

Zdrowy kręgosłup to przede wszystkim zdrowe nawyki na co dzień oraz równowaga mięśniowa całego ciała, a nie tylko poszczególnych grup mięśniowych. Na zajęciach nie tylko pracujemy nad wzmocnieniem całego ciała i rozluźnieniem napięć mięśniowych powstałych w wyniku codziennych obciążeń związanych głównie z siedzącym trybem życia, ale również uczymy się jak bezpiecznie wykonywać czynności codzienne.

Pionizujemy i stabilizujemy postawę, staramy się zrównoważyć siłę i elastyczność naszego ciała.